Galvojantiems, koks atsinaujinančios energijos šaltinis būtų geriausias, vertinga pasidomėti daugiau apie saules elektrines. Saulės energija yra neribotas gamtoje esantis resursas, kurį įvaldžius galima apsirūpinti nuosava elektros energija daugybei metų į priekį. Be to, tapus gaminančiu vartotoju, įgaunama galimybė savo nuožiūra disponuoti elektros energija ir ją paskirstyti.
Išgauti saulės energiją nekenksminga aplinkai. Tai yra puikus ir gamtai draugiškas energijos išgavimo būdas. Saulės energija bus idealus sprendimas inovatyviam, šiuolaikiškam, praktiškai į ateitį žiūrinčiam vartotojui, kuris nori įgyti savo nuosavą, nepriklausomos elektros energijos šaltinį.
Nuo ko pradėti norint įsirengti nedidelę saulės jėgainę ant savo namo stogo ar žemės sklype. Mes padėsime jums atrasti geriausius saulės elektrinės įrengimo sprendimus, kurie labiausiai tiktų pagal visus jūsų poreikius.
Kaip veikia saulės elektrinės?
Įsivaizduodami saulės elektrinę daugelis turbūt mato gražią saulėtą pievą ar modernius namus su tamsiai melsvos spalvos plokštėmis, atkreiptomis į saulę. Apie tokį atsinaujinantį energijos šaltinį kaip saulės šviesą bei jos išgavimą elektrai girdėjęs yra, ko gero, kiekvienas. Šiais laikais saulės energija tampa vis populiaresniu ir vis dažniau pasirenkamu atsinaujinančios energijos išgavimo būdu, kuris turi begalę pliusų.
Ne naujiena, kad saulės elektrinės išgauna energiją tiesiai iš saulės šviesos. Jų mechanizmai veikia ganėtinai paprastai ir nesudėtingai. Saulės moduliai sukaupia šviesą, kuri yra generuojama įtampos keitiklių ir paverčiama kintama elektros energija, naudojama buityje.
Saulės elektrinės parankios tuo, kad jos iš karto generuoja reikiamą energiją, kurią galima naudoti savo kasdienėms reikmėms. Be abejonės, sugeneruojamos energijos kiekis tiesiogiai priklauso nuo tokio aplinkos faktoriaus kaip saulėtumo lygis, kas yra galbūt vienintelis didžiausias šio elektros išgavimo būdo minusas.
Ir nors ir saulės šviesa lemia viską, elektrinės veikia pakankamai efektyviai tam, kad būtų sugeneruotas reikiamas elektros kiekis – tereikia išsirinkti atitinkamus elektrinės pajėgumus, pasinaudoti papildomomis elektros pasaugojimo paslaugomis ir tikrai daug sutaupysite. Visa tai jau yra iš anksto paskaičiuota ir patikrinta ilgalaikėje praktikoje, tad būtų vertinga pasinaudoti specialistų patarimais.
Verta įsirengti saulės elektrinę Lietuvoje ar ne, ar atsipirks ir per kiek laiko atsipirks jai skirtos išlaidos, kokio galingumo elektrinę rinktis ir kur ją montuoti – visa tai peržvelgsime kartu. Jeigu kartais norėsite išsamesnių konsultacijų ir reikės išsiaiškinti tai, kas individualiai jums tiktų – visuomet mielai patarsime ir atskubėsime į pagalbą.
Kokia saulės elektrinės kaina?
Daugelis yra linkę galvoti, jog saulės elektrinė labai brangi. Iš tiesų, kaip ir bet koks vertingas projektas, saulės elektrinės įrengimas pradžioje pareikalauja nemažai išlaidų, tačiau ilgainiui jos atsiperka su kaupu. Kalbant apie tvarius, atsinaujinančios energijos šaltinius, saulės energija yra viena prieinamiausių, o jos išgavimo įranga toli gražu dar nėra pati brangiausia.
Turbūt jau teko girdėti nuosavą saulės elektrinę įsirengusių žmonių teigiamus atsiliepimus, todėl savo saulės elektrinę dabar norite įsirengti ir jūs. Priėmėte labai gerą ir pagirtiną sprendimą, todėl dabar metas būtų sužinoti, kaip tą geriausia padaryti, koks bus išlaidų ir naudos santykis, kaip atrasti taupiausią ir optimaliausią elektrinės įrengimo būdą pagal savo unikalius poreikius.
Kas įeina į saulės elektrinės kainą?
1 kW kaina nuo 820 EUR, bet viskas labai individualu ir priklauso nuo skirtingų dalykų.
Šiam momentui taikoma akcija: už 10 kW saulės elektrinės kaina yra tik 8200 EUR.
Į pilną įrengimo kainą yra įtraukti saulės moduliai, inverteriai, stogo dangai pritaikytos konstrukcijos, kitos medžiagos bei montavimo darbai. Kiek tiksliai kainuos įsirengti saulės elektrinę priklausys nuo elektrinės dydžio ir įrenginių komplektacijos, taip pat nuo stogo dangos ir kitų aplinkybių, kurias visas įvertins mūsų specialistai. Susisiekite su mumis tam, kad sužinotumėte tikslias saulės jėgainės įrengimo kainas.
Saulės elektrinių privalumai
Saulės elektrinės turi begalę privalumų, dėl kurių jas verta įsirengti. Trumpai peržvelkime pagrindinius iš jų:
-
nekelia triukšmo ir niekaip neteršia aplinkos;
-
saulės šviesoje generuoja energiją itin greitai ir efektyviai;
-
lengvas ir greitas saulės elektrinės įrengimas;
-
galimybė įsirengti saulės modulius tiesiog ant savo namo stogo ir sutaupyti vietos;
-
galimybė prijungti elektrinę prie buitinių įrenginių ir tiesiogiai gauti iš jos energijos;
-
galimybė laisvai disponuoti savo pagamintos elektros energijos ištekliais ir juos išsaugoti žiemai;
-
nepriklausomybė nuo elektros kainų svyravimo;
-
įrengimas su galimybe paramai gauti.
Sudedamosios saulės jėgainės dalys
Trumpai peržvelgėme, kas tai yra saulės elektrinės apskritai, kokie šios energijos išgavimo privalumai ir kaip veikia elektrinės mechanizmai. Dabar panagrinėkime labiau pačias saulės elektrinės dalis, jų funkcijas ir pasiaiškinkime, į ką pravartu atsižvelgti jas renkantis.
Saulės moduliai
Saulės moduliai yra ta saulės elektrinės dalis, kuri pirmiausia krinta į akį ir yra vadinama saulės elektrine. Tai tamsiai melsvos spalvos plokštės, pagamintos iš specialios medžiagos. Saulės moduliams nekenkia lietus ir drėgmė, sniegas, ryškūs temperatūros svyravimai. Saulės moduliai gali būti net montuojami kaip danga stogui, vietoje įprastos dangos.
Pagrindinė saulės modulių užduotis yra paversti saulės energiją į nuolatinę srovę. Įmontuotose sistemose renkama saulės šviesa, kuri vėliau atitinkamai perdirbama ir paverčiama elektros energija.
Saulės modulius įrengti galima gana greitai ir nesudėtingai, tereikia specialios montavimo įrangos, kurią turi specialistai. Modulių pasirinkimai labai įvairių rūšių, pagal skirtingus vartotojų poreikius.
Inverteriai, arba įtampos keitikliai
Inverteriai dar kitaip žinomi kaip įtampos keitikliai. Tai specialios saulės elektrinės sistemose esančios detalės, kurios atsakingos už elektros srovės generavimą. Nuolatinė srovė nėra tinkama naudojimui buitinėms reikmėms, ją reikia paversti į kintamą ir būtent tai atlieka inverteriai.
Nuo inverterių pasirinkimo didele dalimi priklauso generuojama saulės elektrinės galia ir pajėgumai. Galimi silpnesni, iki 10 kw galios inverteriai, arba gerokai stipresni. Modernios technologijos šiais laikais suteikia galimybę stebėti saulės elektrinės generaciją internetu, todėl visuomet galėsite žinoti, kokia jūsų saulės elektrinės galia generuojama esamuoju momentu ir koks bendras elektros energijos kiekis yra pagamintas.
Inverteriams suteikiama daugybės metų efektyvumo garantija, tad galima būtų drąsiai sakyti, jog kartą įrengus saulės elektrinę, investicija ne tik ilgainiui atsiperka, bet įrengti prietaisai veikia dar ilgą laiką.
Svarbu! Turėkite omenyje, jog ne visi inverteriai gali tikti jūsų galios saulės elektrinei ir esamai stogo dangai. Inventoriai būna labai įvairūs, todėl prieš pirkdami būtinai pasitarkite su specialistais, kad šie galėtų padėti išsirinkti tai, kas būtų konkrečiu jūsų atveju labiausiai tinkama.
Dvipusis skaitiklis
Tai už elektros energijos srovės kryptį atsakinga saulės elektrinės dalis. Galite pasirinkti, ar naudoti savo saulės elektrinės sugeneruojamą energiją ir atiduoti perteklių tinklams, ar imti elektros energiją iš bendro ESO tinklo. Sugeneruota elektros energija visada pirmiausia naudojama jūsų namų poreikiams, tačiau jeigu elektros energijos generuojama per mažai, trūkstama dalis yra automatiškai paimama iš tinklo, prie kurio esate prisijungę.
Kadangi vasarą saulės elektrinės pagamina daug elektros, o žiemą labai mažai, yra galimybė šiltuoju metų laiku sukauptą perteklių pasaugoti ir pasinaudoti juo žiemos metu. Tokiu atveju mokamas papildomas mokestis elektros tiekėjui pagal pasirinktą planą.
Turėkite omenyje, jog saulės elektrinės galia turėtų būti ne didesnė už leistiną namo galią. ESO paprastai kelia ir daugiau papildomų reikalavimų norintiems įsirengti nuosavą saulės elektrinę. Apie šiuos reikalavimus sužinosite saulės elektrinės prijungimo sąlygose, kurios išdėstomos pasirašant sutartį su rangovu.
Jėgainės konstrukcijos
Galiausiai, saulės jėgainė susideda iš prilaikančiųjų konstrukcijų, kurios gali būti labai įvairios priklausomai nuo to, kur bus saulės parko įrengimo vieta. Konstrukcijų paskirtis pakreipti saulės modulius reikiamu kampu saulės šviesos kritimui tam, kad būtų užtikrintas optimaliausias elektros energijos generavimas.
Kokios bus konstrukcijos ir kiek jos kainuos priklauso nuo to, ar įsirengsite saulės elektrinę ant žemės, stogo ar kitos dangos, taip pat nuo specifinių aplinkybių įrengiant saulės elektrinei reikiamas dalis.
Saulės elektrinės tiesiai iš gamintojo su garantija
Pirkdami pas mus gausite aukščiausios kokybės saulės elektrinių dalis iš profesionalių gamintojų. Bendradarbiaujame su vienais žymiausių ir patikimiausių saulės jėgainių konstrukcinių dalių gamintojų, todėl savo klientams galime užtikrinti aukštos kokybės garantiją.
Saulės elektrinėms suteikiama iki 25 metų ar net 30 metų garantija, priklausomai nuo konkrečių detalių pasirinkimo. 30 metų yra pakankamai ilgas saulės elektrinės tarnavimo laikas, tačiau paprastai elektrinės veikia ir dar ilgiau. Montuoti saulės jėgaines yra ilgalaikis ir ateities gerovei pritaikytas sprendimas.
Gaukite paramą savo saulės elektrinei
Kadangi saulės elektrinė yra skatintinas ir elektros energijai išgauti ekologiškas sprendimas, yra galimybė gauti paramą. Paramai gauti reikia užpildyti specialią formą ir pateikti dokumentus. Įsirengti saulės elektrinę su galimybe gauti paramą yra labai patogus ir praktiškas sprendimas, leidžiantis greičiau ir lengviau tapti gaminančiu vartotoju.
Su parama investicijos į saulės jėgainę atsiperka daug greičiau ir leidžia daugiau sutaupyti. Tai bus patikimas sprendimas pažangiems ir lengviausių bei praktiškiausių būdų ieškantiems elektros gamintojams bei vartotojams.
Kur geriausia įrengti saulės elektrines?
Dažniausiai saulės elektrinės įrengiamos tiesiog ant stogo. Jeigu turite didesnį sklypą ir daugiau laisvos vietos, galima montuoti konstrukcijas ir ant žemės. Bet kokiu atveju, saulės moduliai labiausiai tinka ant stogo dangos, kadangi neužima papildomos vietos ir tuo pačiu pasitarnauja kaip savotiška stogo puošmena, suteikianti statiniui daugiau modernumo.
Trumpai peržvelkime keturis pagrindinius saulės modulių įrengimo variantus ir jų privalumus:
-
ant namo stogo – itin patogus ir dažniausiai taikomas įrengimo būdas, leidžiantis sumažinti metines elektros išlaidas net iki 70%. Tuo pačiu, sumontavus saulės modulius pakeliama namo rinkos vertė ir energetinė klasė;
-
ant pagalbinių pastatų – dar viena saulės moduliams tinkama įrengti vieta yra ir kitų sklypo pastatų stogo dangos. Svarbiausia, kad energija galėtų būti prijungta į bendrą namų tinklą ir kad pagalbinių pastatų stogo danga būtų tvarkinga, tinkama saugiam įrengimui;
-
užmiesčio sodyboje – užmiesčio sodyba taip pat yra dažnas saulės elektrinių įrengimo variantas, pasižymintis daugybe praktinių savybių. Jeigu turite nuosavą sodybą užmiestyje, galite įrengti joje nedidelę saulės elektrinę, o gautą elektros energiją naudoti savo namuose, kad ir miesto bute;
-
sklype ant žemės – jeigu pastato stogo danga nėra tinkama saulės elektrinės įrengimui, o sklypas ganėtinai didelis, verta pagalvoti apie konstrukcijas ant žemės. Reikia tik atrasti gerą vietą, kurioje šviečia pakankamai saulės ir kur gali būti išgautas geras apšvietimo kampas. Tuo pačiu šitokiu būdu vertingai išnaudosite žemės plotą ir galėsite mėgautis nepriklausomos elektros energijos šaltiniu.
Ar užtenka saulės Lietuvoje?
Be abejonės, įrengiant saulės elektrines visuomet verta pagalvoti ir apie saulėtumą, kadangi šis elektros energijos išgavimo būdas labai priklauso nuo tokio išorinio veiksnio kaip saulės šviesa. Galbūt tai yra vienas didesnių saulės teikiamos energijos išgavimo minusų, tačiau nuleisti rankų tikrai neverta, nes yra paskaičiuota, jog Lietuvoje saulės elektrinės bet kokiu atveju atsiperka.
Saulė Lietuvoje šviečia ne taip dažnai kaip kur nors prie Viduržemio jūros, tačiau saulėtumas pas mus dar nėra pats mažiausias. Paimkime pavyzdžiu kad ir Vokietiją, kuri yra viena iš pirmaujančių Europoje šalių išgaunant saulės energiją. Saulėtumo lygis ten yra panašus kaip ir Lietuvoje. Vadinasi, viskas įmanoma. Su atitinkamomis elektros pasaugojimo paslaugomis galima padaryti ir taip, kad vasarą išgautos elektros energijos užtektų ir visai žiemai.
Lietuvoje 10 kW galios saulės elektrinė yra pajėgi išgauti apie 10 000 kWh elektros energijos per metus, svarbu tik kad moduliai būtų nukreipti tinkamu kampu į saulę ir nesipainiotų medžių ar kitų pastatų šešėliai. Tokio elektros kiekio gali pilnai užtekti visai šeimai, turinčiai intensyvius vartojimo įpročius.
Ar priklauso generacija iš saulės elektrinės nuo regiono, kuriame gyvenu?
Skirtinguose Lietuvos regionuose būdingas kiek skirtingas saulėtumas. Daugiausia saulės būna pajūryje, kiek mažiau – šalies rytuose ir sostinėje. Saulėtesnėse vietovėse elektros neabejotinai bus generuojama daugiau, tačiau daug kas priklauso dar ir nuo stogo nuolydžio bei orientacijos į pasaulio šalis.
Norėdami sužinoti, kuriais mėnesiais eelektros bus pagaminta daugiausiai ir kuriuose Lietuvos regionuose būdingas didžiausias saulėtumas, naudinga pasinagrinėti saulėtumo Lietuvoje grafikus, kuriuos rasite internetiniuose meteorologų puslapiuose.
Taip pat galite apsilankyti šiame Europos komisijos puslapyje. Įvedę tikslų savo gyvenamosios vietos adresą bei saulės elektrinės parametrus skaičiuoklėje gausite ganėtinai tikslią informaciją, kiek elektros energijos pagamintų saulės elektrinė ant jūsų namo stogo arba ant žemės sklype.
Ar verta įsirengti saulės elektrinę, jeigu ant planuojamos vietos krenta šešėlis?
Šešėlis neabejotinai yra labai rimtas trikdys, galintis sumažinti generuojamos saulės energijos efektyvumą. Labai svarbu dar atsižvelgti į tai, kiek ilgai per dieną šešėlis krenta ant paviršiaus, kokią paviršiaus dalį jis apima. Bet kokiu atveju, geriausia yra šešėlio išvengti ir statyti saulės elektrines ten, kur jo nėra.
Kodėl verta įsirengti saulės elektrinę ant stogo?
-
nereikalingas papildomas žemės sklypas;
-
neužima daug vietos. Stogo erdvė bus tinkamai išnaudota.
-
galima lengviau surinkti bei patvirtinti reikiamus dokumentus, tad elektrinės montavimo darbai ilgai neužtrunka;
-
lengva ir nesunku įrengti, kadangi pastato infrastruktūros objektai, tokie kaip kad kaminai ar ventiliacijos įrenginiai, niekaip netrukdo saulės modulių įrengimui;
-
nereikalingas papildomas elektros pasaugojimo ar persiuntimo mokestis, nes į ESO įvadą generuojama elektra gali būti naudojama iš karto.
Koks stogas tinkamas saulės elektrinei?
Prieš įrengiant saulės elektrinę ant stogo, būtina įvertinti stogo dangos būklę ir įsitikinti, ar ji yra tinkama saugiam konstrukcijų montavimui. Jeigu ne, saulės elektrinę galima montuoti ir ant žemės arba net ant didesnės tvoros.
Stogo būklei nustatyti pasitelkiami ekspertai, kurie įvertina, ar statinio konstrukcijos atlaikys papildomą elektrinės svorį. Ekspertizės kaina priklauso nuo stogo dydžio, būklės ir sudėtingumo.
Stogo dangų tipai
Trumpai panagrinėkime populiariausių stogo dangų privalumus bei trūkumus ir galimybes ant jų įrengti saulės elektrinę:
-
bituminė danga – puikiai tinka saulės elektrinei, tačiau įrengimas gali pareikalauti kiek daugiau išlaidų nei montuojant ant profiliuotos skardos stogo. Viso projekto kaina gali būti didesnė iki 10%. Vis dėlto, bituminės dangos stogas yra tinkamas tvirtinti skirtingo pasvirimo kampo konstrukcijas ir atveria daugiau patogesnių montavimo galimybių;
-
daugiasluoksnės plokštės – pasižymi mažesniais techninio įrengimo kaštais, bet projektavimas dažnai būna sudėtingesnis ir pareikalauja didesnių išlaidų;
-
profiliuota skarda – būdingi mažesni įrengimo kaštai, tačiau didesni elektros gamybos nuostoliai, kadangi profiliuota skarda šiltuoju metu laiku labiau įkaista ir atima dalį saulės energijos.
Galimos ir įvairios kitos stogų dangos bei unikalūs įrengimo sprendimai. Kiekvienu atveju specialistai įvertins stogą ir kartu su jumis parinks optimaliausius įrengimo variantus.
Stogo orientacija ir nuolydis
Ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į stogo nuolydį bei orientaciją. Idealiausia, kuomet saulės moduliai yra montuojami į pietinę pusę 30 laipsnių kampu horizonto atžvilgiu, tačiau daug kas priklauso nuo stogo, ant kurio ketinama montuoti saulės elektrinę.
Jeigu stogas šlaitinis, geriausia orientuoti saulės modulius ta pačia kryptimi kaip ir šlaitas. Esant poreikiui, galima truputėlį padidinti saulės modulių pasvirimo kampą.
Jeigu stogas plokščias, įrengimo variantų gali būti labai įvairių. Elektrinių konstrukcija montuojama pakėlus saulės modulius reikiamu laipsnių kampu.
Saulės elektrinės vietoje stogo dangos. Kas tai?
Tai vadinamoji integruota saulės elektrinė, kurią galima montuoti kaip savotišką stogo dangų pakaitalą. Vienu metu turėsite ir stogą, ir elektrinę. Šitaip ne tik sutaupysite išlaidų stogo dangai, bet tuo pačiu ir turėsite modernų, stilingą stogą.
Integruoti saulės moduliai montuojami labai sandariai, sujungiant plokštes tarpusavyje kokybiškomis medžiagomis. Tarp plokščių paliekami grioveliai su specialiomis gumomis, todėl montavimas tampa dar lengvesnis, be to, išvengiama nuotėkio tarp modulių. Montuojama paprastai nuo apatinės stogo dalies modulius palaipsniui leidžiant vieną ant kito.
Montuoti integruotas saulės elektrines tinka tik ant šlaitinių stogų, plokšti stogai tokiam variantui nėra parankūs. Šlaitinių stogų posvyrio kampas turėtų būti nuo 12 iki 70 laipsnių.
Integruoti saulės moduliai yra puiki apsauga nuo lietaus, sniego, vėjo, kitų aplinkos veiksnių ir puikiai tarnauja kaip įprastas stogas. Statinio apsauga yra antrinė jų funkcija. Pirminė, be abejo, generuoti elektros energiją. Tą jie ir daro ne ką prasčiau negu ant stogų konstruojami įprasti saulės moduliai.
Ar galima saulės elektrinę susimontuoti pačiam?
Saulės elektrinėms įrengti reikalinga specifinė įranga, patirtis ir žinios. Naudingiausia iš karto kreiptis į profesionalius ir patikimus meistrus, kurie galėtų suteikti atliktų darbų garantijas. Tinkamai įrengta saulės elektrinė veikia patikimai, be trikdžių ir išgauna optimalų elektros energijos kiekį.
Nuo ko priklauso rekomenduojama saulės elektrinės galia?
Rekomenduojama saulės elektrinės galia didžiausia dalimi priklauso nuo elektros kiekio, kurį sunaudojate savo reikmėms. Elektros suvartojimas čia yra svarbiausias rodiklis, atliekantis lemiamą vaidmenį renkantis būsimos saulės jėgainės pajėgumus.
Tikėtiną saulės elektrinės naudą galima pasiskaičiuoti specialiomis skaičiuoklėmis. Pasirinkus elektros sąnaudas kWh arba Eur per mėnesį matysite rekomenduojamą elektrinės galią kWp, taip pat kiek eurų elektros išlaidoms bus sutaupoma per metus. Pravartu pažymėti, kad kuo didesnės jūsų elektros sąnaudos, tuo stipresnės elektrinės galios reikia ir tuo pačiu sutaupoma daugiau išlaidų, greičiau atsiperka investicijos į jėgainę.
Vidutiniškai skaičiuojama, kad 1 kW sugeneruos apie 1000 kWh elektros energijos per metus, tačiau nepamirškite, jog lemiamos įtakos turi tiksli jėgainės vieta, nuolydžio kampas, regione esantis saulėtumas bei daugiau papildomų veiksnių, kurie gali apsunkinti saulės energijos išgavimą.
Saulės baterijos atsiperkamumas
Kaip greitai atsipirks įrengta saulės jėgainė, priklauso nuo jos dydžio ir galingumo. 5 kW elektrinė paprastai atsiperka per 5–7 metus, kai tuo tarpu 10 kW elektrinė kiek greičiau – per 5–6 metus.
Kiek užtrunka saulės elektrinės įrengimas?
Įrengti saulės jėgainę įmanoma daug greičiau, negu galvojote. Sutvarkius visus dokumentus, patys darbai įrengimo trunka vieną ar dvi dienas. Dirba profesionali montuotojų komanda, kuri sutvarko viską greitai ir operatyviai, palikdama švarią ir tvarkingą aplinką.
Ar įrengtoms saulės elektrinėms reikalinga priežiūra?
Ne, priežiūra beveik nėra reikalinga, nebent minimali. Susikaupusias dulkes nuplauna lietus, ant saulės modulių neužsilaiko ilgai ir sniegas, kuris greitai nuslysta. Saulės elektrinių dalys paprastai nenusidėvi, kadangi nėra judančių detalių. Priežiūra faktiškai nėra aktuali, todėl tai dar vienas didelis saulės elektrinių pliusas, dėl kurio šis atsinaujinančios energijos išgavimo būdas tampa dar patrauklesnis.
Palikite savo rūpesčius mums
Mūsų įmonėje dirba saulės elektrinių įrengimo profesionalai, galintys padėti absoliučiai visais susijusiais klausimais. Sprendžiant saulės elektrinės įrengimo klausimus su mumis, dėl nieko nereikės pergyventi, nes rasime jums idealiausią sprendimą. Teikiame šias paslaugas:
-
projektuojame saulės elektrinę – atliksime viską nuo A iki Z. Pirminis etapas yra saulės elektrinės projektavimas, tuomet atliekami visi įrengimo darbai nuo pat pradžių iki galo;
-
padedame prisijungti prie ESO – tam, kad įrengta saulės elektrinė prisidėtų prie švaresnės aplinkos ir taptumėte gaminančiu vartotoju, pasirūpinsime sistemų prijungimu į tinklą;
-
padedame gauti paramą – jeigu pasirinkote statyti saulės elektrinę su parama, pasirūpinsime ją jums užtikrinti priimtinomis sąlygomis;
-
tvarkome dokumentaciją – padėsime sutvarkyti visus reikiamus dokumentus su skirtingomis šalimis;
-
konsultuojame visais rūpimais klausimais.
Ką svarbu žinoti norintiems įsirengti saulės jėgainę?
Tam, kad pasiruošimas saulės elektrinės įrengimui būtų dar paprastesnis, pasinaudokite šia atmintine:
-
Pasirašius saulės elektrinės įrengimo sutartį, reikia pateikti prašymą ESO. Savitarnos puslapyje rasite formą dėl saulės elektrinės prijungimo į tinklą sąlygų išdavimo. Ši paslauga kainuoja 31.75 Eur ir leidžia tapti gaminančiu vartotoju. ESO tuomet pateiks prijungimo sutartį, kurią reikia pasirašyti kelios dienos prieš saulės elektrinės įrengimą.
-
Vėliau energijos skirstymo operatoriui pateikiama rangovo deklaracija, kuri nurodo, jog įrengta saulės elektrinė atitinka galiojančius reikalavimus bei teisės aktus. Šios deklaracijos įteikimu pasirūpins mūsų specialistų komanda.
-
Kitas etapas – sutarties sudarymas su nepriklausomu visuomeniniu tiekėju. Pasirinkus tiekėją įrengiamas dvipusis skaitiklis, leidžiantis stebėti elektros energijos suvartojimą (tiek savo pagamintos, tiek paimtos iš tinklų).
-
Tuomet pateikiami dokumentai paramai gauti (jeigu elektrinė įrengiama naudojantis parama). Mes pasirūpinsime dokumentų sutvarkymu, jums tereikės tik pateikti juos aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
-
Galutinis etapas – pasirinkti vieną iš 4 naudojimosi tinklais atsiskaitymo būdų. Mokėti galima už kilovatvalandę; už instaliuotą elektrinės galią (fiksuota įmoka); mišriai ir už instaliuotą elektrinės galią, ir už atgautą kilovatvalandę dalimis; taip pat yra galimybė už pasinaudojimą tinklais atsiskaityti savo pagamintais elektros energijos ištekliais.
Nuosava saulės elektrinė leis jau pirmąjį mėnesį pamiršti mokesčius už elektrą. Tai patikimas ir ilgalaikis sprendimas siekiant nepriklausomo elektros šaltinio, kuriuo galima disponuoti taip, kaip patogiau.
Jeigu dar kyla papildomų klausimų, o jų tikrai gali kilti – kreipkitės ir mes į viską atsakysime.
Susisiekite su mumis visais rūpimais klausimais dėl saulės elektrinės pasirinkimo bei įrengimo ir mes viskuo profesionaliai pasirūpinsime!