Vis daugiau žmonių galvoja apie inovatyvius ir sutaupyti leidžiančius šildymo būdus. Norisi, kad įrengti šildymo sistemą būtų paprasta, kad darbai nepareikalautų daug išlaidų, o pats šildymas ilgainiui atsipirktų ir duotų apčiuopiamą naudą. Tobulo šildymo varianto nėra, nes įrengti bet kurią sistemą pradžioje reikalingos nemažos investicijos, tačiau geoterminis šildymas dėl savo privalumų galėtų būti arčiausiai tobulybės.

Metas pasigilinti apie geoterminį šildymą daugiau, pasidomėti, kas tai apskritai yra ir kokiu principu veikia, įvertinti būsimų išlaidų ir naudos santykį. 

Techninė informacija apie geoterminį šildymą

Turbūt jau ne kartą teko girdėti apie atsinaujinančios elektros energijos šaltinius. Elektros išgavimo būdų yra daug ir įvairų. Įprasta naudoti saulės, vėjo energiją, taip pat ir geoterminę, kuri išgaunama žemės gelmėse. Tam tikslui kasamas specialus grunto gręžinys. Reikalingas atitinkamas gręžinio gylis ir plotas, specialūs šilumą iš gręžinio gelmės išgaunantys ir generuojantys įrenginiai.

Geoterminė šiluma gali būti naudojama tiek pastatų šildymui ar vėdinimui, karšto vandens poreikiams. Įrengtos sistemos naudoja gelmių šilumą, kuria nepriklausomai apsirūpinama daugybei metų į priekį. Tai be galo patikimas ir saugus šiluminės energijos gavimo būdas, kuris yra ilgaamžis.

Geoterminio šildymo įrenginiai

Geoterminio šildymo įranga susideda iš šilumos siurblio ir lauko kontūro, kuris gali būti vertikalus arba horizontalus ir dar kitaip yra vadinamas kolektoriumi. Šilumos siurblys yra bene svarbiausia įrenginio dalis, ji veikia tarytum kaip viso organizmo širdis ir generuoja reikiamą šildymui temperatūrą. Šilumos siurblių gali būti labai įvairių tipų, skiriasi jų veikimo galimybės ir pajėgumai.

Vamzdyno surinktą iš žemės gelmių jėgą perdirba geoterminis šilumos siurblys. Tam, kad vyktų procesai, šilumos siurblys naudoja elektros energiją, tačiau geoterminė šildymo sistema pasižymi kur kas mažesnėmis elektros energijos sąnaudomis nei daugelis kitų įrenginių.

Geoterminės šilumos energijos privalumai

  • Geoterminio šildymo sistema yra alternatyvus sprendimas, siekiantiems tausoti aplinką ir susikurti sau dar daugiau patogumo.

  • Tai natūralus resursas, išgaunamas aplinkai saugiu ir draugišku būdu.

  • Geoterminis šildymas yra visuotinai pripažįstamas kaip vienas iš saugiausių, efektyviausių ir ekonomiškiausių šildymo būdų. Tuo pačiu, patiriami mažiausi šilumos nuostoliai su mažiausiai išlaidų.

  • Geoterminė energija dar kitaip yra vadinama ateities energija.

  • Iš atsinaujinančių energijos išteklių ji yra viena tvariausių ir patikimiausių, jos išgavimas nepriklauso nuo jokių aplinklos veiksnių ir vienodai tolygiai gali vykti visą parą.

Patikimi sprendimai ateičiai

Ateityje geoterminė energija bus naudojama tik dažniau, todėl įsirengę geoterminio šildymo sistemas pažengsite vienu tvirtu žingsniu į priekį ir užsitrikrinsite sau dar patikimesnę ateitį. Nereikės pergyventi dėl augančių šilumos kainų, kurios pasižymi augimo tendencija, nes turėsite savo nuosavą šilumą.

Geoterminė šiluma atsinaujina vėl ir vėl, jai išgauti nereikalingos ypatingos ar besikeičiančios klimato sąlygos. Nuosavos energijos turėjimas ir ilgaamžiškumas – tai yra vieni svarbiausių argumentų, dėl kurių neabejotinai verta rinktis būtent geoterminį šildymą.

Nuo ko pradėti?

Viskas, ką jums tereikia padaryti, tai paskambinti mūsų telefonu ar užpildyti kontaktų formą. Įvertinus jūsų poreikius ir aplinką bus parinkti geriausi sprendimai. Mūsų meistrai visuomet pasirengę atskubėti jums į pagalbą ir suteikti viską, kas yra reikalinga.

Toliau peržvelkime dažniausius, daugeliui norinčių įsirengti geoterminį šildymą kylančius klausimus.

Kada geriausia atlikti geoterminio šildymo įrengimo darbus?

Geoterminio šildymo įrengimo darbai palankiausi tuomet, kai vyrauja pakankama aplinkos temperatūra. Geriausia darbus atlikti vasarą, nors įmanoma ir žiemą, svarbu, kad būtų ne mažesnė kaip –5 laipsnių temperatūra. Bet kokiu atveju, vasarą įrengti sistemas palankiausia, darbai tuo metu paprastai vyksta greitai ir pilnu pajėgumu.

Kodėl verta rinktis vertikalųjį geoterminį šildymą?

Vertikalus geoterminis šildymas nors ir kainuoja kiek brangiau už horizontalų, dažnai yra praktiškesnis. Pasiaiškinkime, kodėl. Visų pirma, jam įrengti užtenka mažesnio paviršiaus ploto, tad toks būdas puikiai tinka kad ir mažame sklype. Gręžinys gaunasi labai gilus, siekia net ir 100-120 metrų gylį. 100 metrų atitinka 5 kW pastato šilumos poreikio, todėl norint daugiau šilumos, galima gręžti ir antrą tokį gręžinį.

Vertikalus geoterminis šildymas leidžia sutaupyti vietos ir pasiekti dar didesnį, optimaliai apskaičiuotą šilumos efektyvumą.

Koks yra geoterminio šildymo pranašumas prieš tradicinius šildymo metodus?

Neabejotinai ilgaamžiškumas, saugumas ir nauda aplinkai. Geoterminis šildymas yra nepriklausomos šilumos šaltinis, gali būti išgauta reikiama šilumos temperatūra vien iš grunto ar gruntinio vandens be jokio papildomo kuro. Karštą vandenį galima ir vėsinti, kadangi šilumos siurblių veikimo diapazonas labai platus ir pasitarnauja vienu metu tiek pastato šildymui, tiek vėsinimui.

Dar daugiau patogumo

Pasirinkus geoterminį šildymo būdą nebereikia rūpintis malkomis ar kitu kietu kuru, taip pat valyti kaminus ir įrengtas šildymo sistemas. Geoterminio šildymo sistema nereikalauja jokios priežiūros ir nesukelia papildomo vargo. Įrengus sistemas taip pat neatsiranda finansinių įsipareigojimų šilumos tiekėjams, nėra papildomų eksploatacinių išlaidų.

Galima būtų vienareikšmiškai ir užtikrintai pasakyti, kad geoterminis šildymas yra vienas geriausių ir praktiškiausių. Pasirinkę įsirengti geoterminio šildymo sistemą tikrai nesuklysite ir sutaupysite be galo daug išlaidų. Tuo pačiu galėsite mėgautis visokeriopu komfortu bei užtikrintumu, kas prieinama toli gražu ne kiekvienam.

Kiek kainuoja geoterminis šildymas?

Daugelis tikriausiai yra girdėjęs, jog geoterminis sildymas kainuoja labai daug, kad jam tenka skirti daug investicijų. Ir vis tik reikėtų būti užtikrintam, ar tai nėra mitas. Kai kuriais atvejais geoterminis šildymas gali būti palankiausias ir taupiausias sprendimas, daug kas priklauso nuo konkrečių aplinkybių, nuo namo, jo aplinkos, jūsų finansinių galimybių ir lūkesčių iš įrengtos geoterminio šildymo sistemos.

Be abejonės, geoterminio šildymo sistemos ir jų įrengimo darbai turi savo kainą, tačiau vertingiausia yra atsiperkamumas ateityje. Šildymas juk vis labiau brangsta, todėl susikurdami savo nuosavą, galėsite jaustis saugiai ir užtikrintai. Sumanus vartotojas visuomet žvelgs į priekį ir tinkamai viską įvertins, kas iš tiesų yra verta sprendimo priėmimo.

Kas įeina į kainą?

Tiksli kaina įsirengti geoterminį šildymą priklauso nuo labai įvairių veiksnių, taip pat ir nuo to, kokius konkrečiai šildymo sistemos įrenginius rinksitės. Geoterminio šildymo kainą sudaro šilumos siurblys ir horizontalaus arba vertikalaus lauko kontūras.

Geoterminiai šilumos siurbliai paprastai dar nėra tokie brangūs ir dažnai kainuoja net mažiau, nei oras-vanduo šilumos siurbliai. Didesnių išlaidų gali pareikalauti nebent lauko kontūrų įrengimas, dėl ko ženkliai padidėja geoterminio šildymo kaina.

Bet kokiu atveju, įrengti geoterminio šildymo sistemą kainuoja apie 20-30% mažiau nei oras-vanduo šilumos sistemą. Atkreipkite dėmesį, jog geoterminio šildymo sistema montuojama į bendrą kainą įskaičiuojant ir gręžinių įrengimo darbus, montavimo bei paleidimo darbus.

Daugiau apie tai, kiek kainuoja šilumos siurblys bei kita įranga, kokios tikslios kainos sužinosite kreipdamiesi į mūsų specialistus, kurie kruopščiai įvertins jūsų poreikius ir ištirs montavimo pastate galimybes.

Kiek trunka darbai?

Geoterminio šildymo įrengimas užtrunka, kadangi reikia kasti gręžinius, atlikti kitus darbus, tačiau kartą įrengus tarnauja ilgą laiką ir nebesukelia jokių papildomų rūpesčių.

Paprastai pagrindiniai darbų etapai vykdomi šia eiga:

  • projektavimas užima apie 1-2 savaites;

  • gręžinių įrengimas užima apie 2-3 dienas;

  • gręžinių suvedimas į katilinę – dar 1-2 dienos;

  • pastato šildymo sistema įrengiama per 3-4 dienas;

  • katilinės montavimas – 3-4 dienos;

Kokia garantija taikoma?

Įrengti geoterminiai šilumos siurbliai veikia 30 metų ir ilgiau, tad yra ilgaamžė investicija. Geoterminio šildymo sistemos visiškai nereikia prižiūrėti ir ji nekelia jokių rūpesčių. Šaltis ar karštis nepadarys jokios įtakos įrengtoms sistemoms. Dėl sprogimo ar gaisro taip pat jaudintis nederėtų, kadangi siurbliai veikia be degimo procesų.

Įrengtas lauko kontūras gali būti naudojamas kad ir 100 metų ir ilgiau. Tai reiškia, jog įrengtą šildymo sistemą galės naudoti net ateities kartos, prireiks ją tik periodiškai atnaujinti. Geoterminė energija yra patikimas ir neišsibaigiantis šilumos šaltinis tiesiai iš žemės, iš gamtos. Kito tokio šilumos šaltinio niekada neatrasite.

Palikite visus rūpesčius mums

Suprantame, kad kalbant apie geoterminio šildymo įrengimą daug kas skamba sudėtingai ir kyla papildomų klausimų. Tam ir esame, kad padėtume jums ir patartume rūpimais dalykais. Palikite visus savo rūpesčius mums ir mes surasime jums geriausią geoterminio šildymo įrengimo variantą, sutvarkysime visus reikiamus dokumentus ir įgyvendinsime jūsų sumanymus.

Konsultacijos ieškant geriausio, individualius šildymo ir karšto vandens poreikius atitinkančius pasiūlymo teikiamos nemokamai.

Dokumentacijos paruošimas

Bene didžiausias šildymo sistemos įrengimo rūpestis yra reikalingų dokumentų paruošimas. Nesijaudinkite, mes viskuo pasirūpinsime už jus. Esame sertifikuota įmonė, suteikianti atliktų darbų garantiją. Užtikrinsime, kad gautumėte geoterminio gręžinio pasą, taip pat medžiagų sertifikacijas, garantinius raštus bei visus kitus reikiamus dokumentus.

Saugus, taupus ir ekologiškas geoterminis šildymas dar didesniam patogumui! Paverskite seną svajonę realybe ir žemės gelmių šiluma bus jūsų.

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis!