Norėdami teisingai pasirinkti pagrindinį šildymo sistemos elementą – dujų katilą – turėtumėte atkreipti dėmesį į:
GALINGUMĄ
Katilo galingumas turi užtikrinti pastato šildymo ir karšto vandens poreikį. Renkantis katilą reikėtų pirmiausia išsiaiškinti jo karšto vandens ruošimo charakteristikas t.y. maksimalų ruošiamo karšto vandens kiekį didžiausios ir ilgiausios apkrovos metu.
DŪMŲ ŠALINIMĄ
Visi dujų katilai pagal dūmų šalinimo būdą skirstomi į natūralios traukos (atmosferinius „B“ tipo) ir su priverstiniu dūmų išmetimu, kitaip dar žinomi „C“ tipo (Turbo) katilų pavadinimu. Visų kondensacinių „C“ tipo katilų dūmai šalinami ventiliatoriumi, juose oras įsiurbiamas iš lauko (ar dūmtraukio kanalo), o ne iš patalpos. Šiuo atveju degimo produktai pašalinami ir oras degimui tiekiamas specialiu dvigubu vamzdžiu, kuris gali būti išvedamas tiesiai per lauko sieną.
Įrengiant natūralios traukos katilą, būtinas kamino įdėklas iš korozijai atsparios medžiagos.
KATILO TIPĄ
Pastatomas ar pakabinamas.
Dėl savo mažų gabaritų sieniniai pakabinami katilai naudojami butų ir nedidelių kompaktiškų gyvenamųjų namų ar visuomeninės paskirties patalpų šildymui. Dėl mažos galios ir momentinio karšto vandens ruošimo principo, šie katilai gali ruošti vienam pilnai atsuktam arba dviem pusiau atsuktiems karšto vandens čiaupams.
Sieniniai pakabinami dujiniai katilai retai viršija 30 kW galingumą. Pats katilas – mini katilinė, o jos gabaritai kaip virtuvinės spintelės.
Didesniems pastatams ir ten, kur yra didesnis karšto vandens poreikis, naudojami pastatomi katilai su tūriniais karšto vandens pašildytuvais („boileriais“). Juose sukaupta karšto vandens atsarga leidžia padengti trumpalaikius didesnius poreikius. Nors rinkoje atsiradus didesnio galingumo kondensaciniams pakabinamiems katilams, pastarieji įrengiami vis dažniau.
KATILO VALDYMO BŪDĄ
Norint šiltai gyventi ir efektyviai naudoti dujas, patartina naudoti patalpų reguliatorius (automatiką) ir lauko temperatūros daviklius. Naudojant patalpų temperatūros reguliatorių, galime pasirinkti skirtingas temperatūras skirtingiems paros periodams, savaitės dienomis.