D.U.K

Mūsų įmonė siekia teikti aukščiausios kokybės paslaugas. Jei kyla klausimų ar neaiškumų, susijusių su mūsų bendrovės veikla, atsakymus galite rasti mūsų sudarytame dažniausiai užduodamų klausimų (DUK) sąraše taip pat galite parašyti paklausimą el. paštu info@rimgauda.lt arba užduoti savo klausimą apačioje paspaudus mygtuką susisiekite.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

KAIP PASIRINKTI DUJINIO ŠILDYMO KATILĄ?

Norėdami teisingai pasirinkti pagrindinį šildymo sistemos elementą – dujų katilą – turėtumėte atkreipti dėmesį į:

GALINGUMĄ

Katilo galingumas turi užtikrinti pastato šildymo ir karšto vandens poreikį. Renkantis katilą reikėtų pirmiausia išsiaiškinti jo karšto vandens ruošimo charakteristikas t.y. maksimalų ruošiamo karšto vandens kiekį didžiausios ir ilgiausios apkrovos metu.

DŪMŲ ŠALINIMĄ

Visi dujų katilai pagal dūmų šalinimo būdą skirstomi į natūralios traukos (atmosferinius „B“ tipo) ir su priverstiniu dūmų išmetimu, kitaip dar žinomi „C“ tipo (Turbo) katilų pavadinimu. Visų kondensacinių „C“ tipo katilų dūmai šalinami ventiliatoriumi, juose oras įsiurbiamas iš lauko (ar dūmtraukio kanalo), o ne iš patalpos. Šiuo atveju degimo produktai pašalinami ir oras degimui tiekiamas specialiu dvigubu vamzdžiu, kuris gali būti išvedamas tiesiai per lauko sieną.

Įrengiant natūralios traukos katilą, būtinas kamino įdėklas iš korozijai atsparios medžiagos.

KATILO TIPĄ

Pastatomas ar pakabinamas.

Dėl savo mažų gabaritų sieniniai pakabinami katilai naudojami butų ir nedidelių kompaktiškų gyvenamųjų namų ar visuomeninės paskirties patalpų šildymui. Dėl mažos galios ir momentinio karšto vandens ruošimo principo, šie katilai gali ruošti vienam pilnai atsuktam arba dviem pusiau atsuktiems karšto vandens čiaupams.

Sieniniai pakabinami dujiniai katilai retai viršija 30 kW galingumą. Pats katilas – mini katilinė, o jos gabaritai kaip virtuvinės spintelės.

Didesniems pastatams ir ten, kur yra didesnis karšto vandens poreikis, naudojami pastatomi katilai su tūriniais karšto vandens pašildytuvais („boileriais“). Juose sukaupta karšto vandens atsarga leidžia padengti trumpalaikius didesnius poreikius. Nors rinkoje atsiradus didesnio galingumo kondensaciniams pakabinamiems katilams, pastarieji įrengiami vis dažniau.

KATILO VALDYMO BŪDĄ

Norint šiltai gyventi ir efektyviai naudoti dujas, patartina naudoti patalpų reguliatorius (automatiką) ir lauko temperatūros daviklius. Naudojant patalpų temperatūros reguliatorių, galime pasirinkti skirtingas temperatūras skirtingiems paros periodams, savaitės dienomis.

KAIP ĮSIRENGTI VARTOTOJO DUJŲ SISTEMĄ?

VARTOTOJO SISTEMA – vartotojo žemės sklype ar nekilnojamame daikte įrengti vamzdynai ir įrenginiai dujoms iš magistralinio ar skirstomojo dujotiekio paimti ir saugiai panaudoti vartotojo reikmėms.

VARTOTOJO SISTEMOS ĮRENGIMO TVARKA:

1. Vartotojo sistema turi būti įrengiama pagal dujų įmonės pateiktas prijungimo sąlygas. Šios sąlygos gaunamos kartu su atsakymu į pateiktą Prašymą dėl naujo vartotojo sistemos prijungimo prie AB „Energijos skirstymo operatorius“ dujų sistemos.

2. Vartotojo sistemą galima pradėti įsirengti ne anksčiau, kaip prijungimo sutartyje nurodytas terminas, t.y. ne anksčiau kaip AB „Energijos skirstymo operatorius“ gaus leidimą dujų skirstymo sistemos statybai. Taip pat vartotojo sistema turi būti pastatyta ne vėliau, kaip prijungimo sutartyje nurodytais terminais.

3. Vartotojas užsako lauko ir vidaus dujotiekio projektus licenziją turinčioje įmonėje (UAB „Rimgauda“)

3.1 Lauko dujotiekio projektui reikalingi dokumentai:

 • AB „Energijos skirstymo operatorius“ išduotos prisijungimo sąlygos;
 • Topografinė nuotrauka ne senesnė kaip 1 metai;
 • Nuosavybės dokumentai;
 • Žemės sklypo planas;
 • Namo/pastato statybos leidimas jei nepastatytas.

3.2 Vidaus dujotiekio projektui reikalingi dokumentai:

 • AB „Energijos skirstymo operatorius“ išduotos prisijungimo sąlygos;
 • Nuosavybės dokumentai;
 • Pastato aukštų planai;
 • Dūmtraukių ir ventiliacijos kanalų patikrinimo aktas (jeigu namas/pastatas nėra naujai statomas).

4. Vartotojas užsako sistemos montavimą licenziją turinčioje įmonėje (UAB „Rimgauda“).

4.1 Lauko dujotiekio įrengimui ir pridavimui reikalingi dokumentai:

 • Suderintas lauko dujotiekio projektas.

4.2 Vidaus dujotiekio įrengimui ir pridavimui reikalingi dokumentai:

 • Suderintas vidaus dujotiekio projektas;
 • Įžemintų varžų matavimo protokolas;
 • Dūmtraukio įdėklo montavimo aktas ir sertifikatai;
 • Dujinio katilo sertifikatas (turi turėti CE ženklinimą).

5. Iki Prijungimo sutartyje nurodytos datos dujų įmonei pateikiami vartotojo sistemos statybos baigimą patvirtinantys dokumentai (ruošia UAB „Rimgauda“).

KAIP SUŽINOTI KUR NUTIESTAS DUJOTIEKIS?

VĮ „Registrų centras“ yra sukūrusi patogią informacinę sistemą ww.regia.lt, kurioje galima rasti visą reikalingą geoinformaciją. Taip pat ir inžinerinių tinklų trasas. Pasinaudoję šiuo įrankiu galite lengvai pasitikrinti kokiu atstumu nuo jūsų sklypo ar namo yra paklotas dujotiekis ir preliminariai įvertinti prisijungimo galimybes. Detalūs žingsniai nurodyti Video:

Norite ieškomo atsakymo?

Ar turite kitų klausimų?

SUSISIEKITE
Man
SUSISIEKITE